Ferie w górach - jak wybrać dobry hotel dla dzieci?Zimowy odpoczynek w gronie najbliższych? Brzmi wspaniale! Warunkiem udanych ferii jest wybór odpowiedniego hotelu, który zapewni właściwe warunku do odpoczynku całej rodzinie. Oto podstawowe cechy, które powinien posiadać kurort przyjazny dzieciom.

 Infrastruktura i atrakcje dedykowane najmłodszym

Krzesełko ułatwiające karmienie malucha, łóżeczko czy wanienka to podstawowe elementy wyposażenia, które podnoszę komfort pobytu w hotelu z dzieckiem. Wygodny parking, winda i pokoje rodzinne to kolejne udogodnienia dla rodziców. Przed zarezerwowaniem miejsca sprawdźmy, czy na miejscu dzieci w różnym wieku będą mogły ciekawie spędzać czas. Rekreacja pod okiem animatora, kącik z zabawkami dla młodszych dzieci, plac zabaw w pobliżu ośrodka są wartością dodaną każdego wyjazdu.

Rodzinne ferie. Menu dla niejadka

Restauracja uwzględniająca specyficzne preferencje żywnościowe dzieci to kolejna zaleta dobrego rodzinnego hotelu. Urozmaicone menu i porcje dopasowane do potrzeb najmłodszych zachęcą do posiłku nawet niejadków. Regionalne posiłki przygotowywane z lokalnych składników mogą być ciekawą alternatywą dla dań, które dzieci dobrze już znają. Warto wcześniej upewnić się, w jakich godzinach pracuje kuchnia i czy możliwe jest skorzystanie z restauracji w porach dopasowanych do rozkładu dnia malucha.

Interesująca okolica nawet przy niepogodzie

Lokalizacja hotelu ma rzecz jasna ogromne znaczenie. Aktywność na świeżym powietrzu to świetna forma wypoczynku dla dzieci w różnym wieku. Podczas ferii zimowych szczególnie cenne będzie bliskie sąsiedztwo wyciągów narciarskich i dobrze przygotowanych tras. Osobom, które jeszcze nie przekonały się do zalet zimowych sportów, pobyt w górach ubarwi sprzęt służący rekreacji, np. jabłuszka do zjeżdżania po śniegu. Pamiętajmy, że zima ma różne oblicza. W przypadku nagłego ataku mrozu albo aurze wyjątkowo niesprzyjającej zabawom na śniegu dobrze jest mieć możliwość skorzystania z innych form spędzania czasu. Jeśli w pobliżu mieszczą się ciekawe obiekty turystyczne, park wodny lub inne intrygujące dzieci miejsca; pobyt będzie udany bez względu na kaprysy pogody.

 


Wróć do bloga