Hotel z widokiem na Karkonosze - niezapomniany pobyt w górachKarkonosze to najwyższe i największe pasmo Sudetów. Majestatycznie rozciąga się wzdłuż granicy polsko-czeskiej przez ok. 70 km - od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie. Ogromny masyw wygląda zjawiskowo o każdej porze roku zarówno wiosną, kiedy dominuje soczysta zieleń drzew, jak i zimą, kiedy przygrywa go śnieżny puch. Piękne krajobrazy to nie jedyny cel wizyt turystów, którzy przyjeżdżają tutaj odpocząć od codziennych obowiązków i zgiełku wielkich miast. Piękne, górzyste pejzaże zachęcają również do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wędruj, zwiedzaj, odpoczywaj

W Karkonoszach istnieje wiele ciekawych szlaków turystycznych, które wiodą przez najpiękniejsze miejsca w tym paśmie górskim z zachwycającymi widokami. Szlaki po Górach i Pogórzu Izerskim występują w różnych stopniach trudności, dlatego też właściwie każdy może pozwolić sobie na tę formę aktywności. Jest to prawdziwy raj dla miłośników pieszych atrakcji. Pasjonaci przejażdżek rowerowych również nie będą się nudzić. Najlepiej przystosowany do jazdy na rowerze jest szlak zielony, który przebiega tuż obok naszego obiektu w Gierczynie, a wiedzie przez Pobiedną, Gierałtówek, Czerniawską Kopę, Smrek, Stóg Izerski, Czerniawę Zdrój, Świeradów Zdrój, Kotlinę, Gierczyn, Mirsk. Gryfów (6h).

Szukasz ciekawych zabytków i atrakcji architektoniczno-historycznych? W tych okolicach z pewnością znajdziesz coś ciekawego dla siebie. W samym Gierczynie na uwagę zasługuje m.in. dawny kościół ewangelicki z XVIII w. oraz Kościół Narodzenia NMP z XVI w. (przebudowany XVII w.). W Mirsku turyści najczęściej odwiedzają Wieżę Widokową, a w Krobicy słynny geopark, w który można poznać historię dawnego górnictwa kruszców.

Podziwiaj piękno Karkonoszy

Jeśli marzy Ci się odpoczynek wśród pięknych karkonoskich krajobrazów, koniecznie powinieneś odwiedzić Leśny Kurort w Gierczynie. Do dyspozycji naszych gości oddaje 34 komfortowo wyposażone pokoje (1-, 2-obwodowe), a także pokoje typu studio oraz apartamenty. Większość z nich posiada balkony, z których można podziwiać wspaniałe okoliczne pejzaże. Oprócz wygodnych miejsc noclegowych zapewniamy również przepyszne i syte śniadanie w formie bufetu, a także możliwość skorzystania z naszych domowych dwudaniowych obiadokolacji.

 

 


Wróć do bloga