Gdzie najlepiej zorganizować szkolenie firmowe?Szkolenia firmowe mają za zadanie podnosić kwalifikacje pracowników, a co za tym idzie wpływać na konkurencyjność firmy. Jednak od strony organizacyjnej nie jest to proste zadanie. Wybór odpowiedniego miejsca na szkolenie firmowe okazuje się być wyzwaniem. Wszystko dlatego, że sala szkoleniowa musi być odpowiednio wyposażona. Warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru miejsca na szkolenie firmowe.

Odpowiednia przestrzeń

Ważną kwestią podczas wyboru miejsca na szkolenie firmowe jest określenie ilości uczestników i wybranie takiego, które zapewni odpowiednią przestrzeń. Dlatego dobrym rozwiązaniem są sale konferencyjne, które są przygotowane dla danej ilości osób. Ponadto sala konferencyjna zazwyczaj jest już wyposażona w krzesła dla kilkudziesięciu osób.

Wyposażenie

Miejsce, w którym jest organizowane szkolenie firmowe powinno posiadać odpowiednie wyposażenie. Sala konferencyjna powinna posiadać nie tylko krzesła, ale również stoliki. Ponadto bardo ważnym elementem wyposażenia jest projektor lub tablica, na których będą wyświetlane pomoce i materiały szkoleniowe. W miejscu szkolenia nie może również zabraknąć nagłośnienia. Jest to szczególnie ważne podczas dużych szkoleń, gdzie uczestników jest wielu i należy zadbać, aby każdy z nich dobrze słyszał prowadzącego szkolenie. Nasze sale konferencyjne wyposażone są w profesjonalne nagłośnienie, dostęp do Wi – fi, łącze TV oraz tablice interaktywne. Dlatego jest to w pełni profesjonalne miejsce na zorganizowanie szkolenia.

Dostęp do cateringu oraz noclegu

Jeśli szkolenie jest złożone i trwa więcej niż jeden dzień niezbędne jest, aby uczestnikom zorganizować catering oraz nocleg. W przypadku szkoleń całodniowych warto zamówić catering z przekąskami oraz napojami, którymi uczestnicy będą się częstować w przerwach. Dlatego sala konferencyjna w hotelu z restauracją to doskonałe rozwiązanie. Miejsce szkolenia, catering oraz nocleg dla uczestników są w takim przypadku w jednym miejscu, co jest znacznym ułatwieniem dla organizatorów szkoleń firmowych.


Wróć do bloga